Jak szybko usunąć blizny potrądzikowe?

Trądzik bez wątpliwości powoduje ból, ale nawet jeszcze bardziej bolesne mogą być blizny , które pozostają po leczeniu skóry. Metodami leczniczymi, które mają na celu szybkie pozbycie się blizn są: terapia laserowa, peeling chemiczny oraz dermabrazja.

Ostatnie badania sugerują, że ludzie z bliznami potąrdzikowymi na twarzy mają skłonność do rozwijania niskiej wartości i tracą pewność siebie. Te bariery psychologiczne mogą mieć niekorzystny wpływ na ich życie. Jednak dobra wiadomość jest taka, że jest możliwe usunięcie blizn potrądzikowych bez wyrządzania żadnych szkód w tkance otaczającej. Istnieją liczne metody usuwania blizn potrądzikowych w jak najkrótszym czasie.blizny tradzik

Metody usuwania blizn potrądzikowych:

Z postępem nauki usuwanie blizn potrądzikowych nie jest wielkim wyzwaniem. Teraźniejsze metody używane przez dermatologów są nie tylko bezpieczne, ale także dość efektownie odzyskują utracone piękno skóry.  Oto niektóre z tych metod:

Maści lub kremy

Istnieje kilka firm farmaceutycznych, które rozwinęły produkcje kremów na blizny po trądziku. Używanie tych maści i kremów jest tak proste jak aplikowanie go na odpowiednią część twarzy zgodnie z instrukcją umieszczoną na etykiecie produktu. Ta metoda jest dość efektywna na łagodne, jasne zmiany potrądzikowe.

Dermabrazja

Zabieg , w którym lekarz usuwa zarówno ze wewnętrzne jak i wewnętrzne warstwy skóry  tak aby najbardziej wewnętrzne warstwy pozostały nienaruszone. Zabieg ten wykorzystuje „rzepy” napędzane przez silnik, aby złuszczyć skórę. Przyniósł on już uśmiech na twarz wielu osób cierpiących na blizny potrądzikowe. Zasadniczo usuwa on uszkodzoną skórę, która jest odpowiedzialna za powstawanie blizn. Powierzchowne usuwanie skóry ujawnia zdrowe komórki, które potem stanowią gładką skórę przez pewien okres czasu.

Peeling chemiczny

Ta metoda leczenia polega na złuszczaniu skóry po przez użycie substancji chemicznych. W tej metodzie używane są łagodne, organiczne kwasy, które nie wyrządzają szkód skórze. Chemicznymi rozwiązaniami, które są powszechnie używane do oczyszczania są kwasy salicylowy i glikolowy. Przed aplikacją, któregokolwiek z tych kwasów twarz powinna być najpierw odpowiednio umyta. Po nałożeniu należy pozostawić substancję na kilka minut. Pacjent może doświadczyć uczucia delikatnego pieczenia to zazwyczaj trwa 10-15 minut.

Terapia laserowa

Kiedy wszystkie metody usuwania blizn potrądzikowych zawiodły terapia laserowa jest ostatecznością, aby usunąć te zmiany. Ta zaawansowana technika stała się populara w ostatnich latach jako możliwość szybkiego usunięcia blizn po trądziku w krótkim czasie. Po mimo tego, że terapia laserowa jest kosztowna sukces jest gwarantowany. Ciężki trądzik pozostawia blizny głęboko i może wymagać więcej niż jednego zabiegu laserowego.

czysta cera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *