Naturalne leki na trądzik

Trądzik jest najbardziej powszechną chorobą skóry dotykającą ludzi w USA. Ze względu na szpetny wygląd ludzie szukają wszystkich możliwych lekarstw. Jednakże kiedy skóra jest zainfekowana naturalne metody są zawsze preferowane od zewnątrz. Oto zestawienie artykułów z różny mi naturalnymi metodami, które mogą być użyte przy leczeniu trądziku.owoce i warzywa

Rzućmy okiem na kilka faktów o trądziku i różne obecnie dostępne, naturalne opcje leczenia:

Co to jest trądzik?

Trądzik jest chorobą skóry charakteryzującą się poprzez formowanie się pryszczy. Występuje zazwyczaj w okresie młodzieńczych lub nastoletnich lat, jednakże jest także spotykany u dorosłych. Pryszcze pojawiają sie ma twarzy, szyi, klatce piersiowej, ramionach, a nawet na plecach.

Co powoduje trądzik:

Gdy pory w skórze zatykają się poprzez serum, martwe komórki i bakterie, w skórze tworzy się stan zapalny i powstają różowe gule i pryszcze. Często smażone jedzenie i czekolada są obwiniane o pojawianie się pryszczy , jednak nie ma dowodów, ze dieta ma jakikolwiek wpływ na rozwój pryszczy.

Wpływ trądziku

Choć trądzik nie zagraża życiu, może to mieć negatywny wpływ na psychikę cierpiącego. Osoby te stają się wyjątkowo świadomi swojego wyglądu i obecność trądzik po prostu sprawia, że czują się gorsi. Nastolatkowie z trądzikiem często są podatni  na depresję, a także wykazują niską samoocenę.

Naturalne produkty anty trądzikowe

olej herbacianyOlejek herbaciany okazał się efektywnym  anty trądzikowym lekiem. Zwalczające bakterie substancje zawarte w nim zabijają bakterie. Z drugiej strony Aloe vera jest także bogata w enzymy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych i jest często stosowana w leczeniu trądziku. Jogurt, miód, woda różana , sól Epsom, olejek arganowy, ekstrakt z nasion owoców winogron  itp., okazały się  również skuteczne w leczeniu trądziku. Cynk w kapsułkach, witamina A, witamina E mogą być także brane aby radzić sobie z trądzikiem. Witamina E jest na szczycie składników  odżywczych jeśli chodzi o ogólne dobro skóry. Chroni ona skórę przed niszczącym działanie wolnych rodników. Zatem nie dziwi fakt, że użycie tej emulsji może zdziałać cuda jeśli chodzi o walkę z bliznami potąrdzikowymi. Zastosowanie dwa razy dziennie płynu, który nie zawiera żadnych olejków mineralnych może prowadzić do znacznego zmniejszenia blizn trądzikowych. Zamiast balsamu można zastosować olejek  witaminy E i następnie pozostawić na twarzy przez 15 minut potem umyć go łagodnym środkiem czyszczącym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *